Havalı Yatak Motoru

Havalı yatak hastaya masaj hissi veren ve hastanın vücudundaki yara oluşumunu ve terlemeyi önleyen özel bir yatak çeşididir. Havalı yatak şekil itibariyle şişme yataklara benzemektedir. Üzerinde yatan hastaya rahatlık hissi verir ve hasta daha rahat bir dinlenme ve tedavi süreci geçirir. Havalı yatakları genellikle sürekli yatan felçli hastalar tercih etmektedir. Bu hastalar sürekli yattığı için vücutlarında terleme ve yara çıkma olasılığı oldukça fazladır. Bu nedenle bu havalı hasta yataklarını felçli ve yatalak hastalar daha çok tercih etmektedir. Havalı yatak sayesinde bu hastaların tedavilerinde daha hızlı ve daha sağlıklı bir iyileşme yaşadığı da görülmüştür. Sağlık uzmanları da felçli hastalar için havalı yatak kullanımını önermiştir.

Havalı yataklar elektrikle çalışmaktadır. Havalı yatağı elektrikle çalıştıran bir motoru bulunmaktadır. Bu motor sayesinde havalı yatak çalışmaktadır. Motor havalı yatağa kablo ile bağlanmaktadır. Havalı yatak hastanın vücudundaki terlemeyi ve yara oluşumunu bu motor sayesinde engellemektedir. Havalı yatağın baklava tipi, boru tipi ve pozisyon veren gibi modelleri bulunmaktadır. Hastanız sürekli yatan bir hasta ise boru tipi ve pozisyon veren modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller oldukça kaliteli olup motoru yüz elli -iki yüz kilogram taşıyacak kadar güçlüdür. Elektrik kesintilerine karşın havalı yatağın motoru 24 saat şişik kalabilmektedir. Ülkemizdeki havalı yatakların tamamı yurt dışından ithal olarak gelmektedir.

Havalı yatak tercih ederken kaliteli ve hastanızın sağlığı için yararlı modelleri tercih etmenizi öneririz. Havalı yatak satın alırken motoru ve yatağı garantili olarak hizmetinize sunan firmaları tercih etmenizi öneririz. Hastanız hareket edebilir ve zayıf bir hasta ise baklava tipi modeli tercih edebilirsiniz. Havalı yatak motoru sayesinde çalışarak hastanızın kan dolaşımını ve basıncını da ayarlamaktadır. Havalı yatak üzerindeki hava kanalları sayesinde hastanızın vücudunun hava almasına yardımcı olmaktadır.

pozisyonlu-havali-yatak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s