Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev Tipi Hasta Yatakları

Hasta yatakları, hastaneler, bakım evleri ve evlerde, yaşlılara, engellilere ve bakıcılarına destek sağlamak için kullanılmaktadır. Evde kullanım için satılan ev tipi hastane tarzı yataklar iki temel fonksiyona sahiptir: Hastanın ihtiyaçlarını sağlamak üzere hastaya erişimi kolaylaştırmak için yüksekliği ayarlanabilir ve bakıcıya hemşireliğinde yardımcı olur. Kullanıcının karyolayı otomatik olarak yeniden konumlandırabilmesi için ayarlanabilir bir platforma sahiptir. Her iki fonksiyon da elektrik motoruna bağlı kumanda sistemi ile çalıştırılmaktadır. Bu nedenle bu yataklar çoğunlukla elektrikli hasta yatakları olarak adlandırılmaktadır.

Hastane tipi yataklara genel bakış

Hasta yatakları ayarlanabilir, genelde düşmeyi önleyici yan korkulukları bulunur ve engelliler veya kronik hastalar için uygundur. Hem sosyal bakım ortamlarında (bakım evleri, hastaneler) hem de evde bakım süreçlerinde bakıcının işlerini kolaylaştırırken, hastanın bakımına ve hareketliliğine yardımcı olmak için kullanılırlar.

Çoğu hasta yatağı, elektrikle çalıştırılır ve hastanın bacak hareketlerini sağlamak için bir diz kırma hareketi ile birlikte hastanın bakıcı yardımı olmadan yatağa oturmasına olanak tanıyan bir arka / baş yüksekliğini ayarlayabilme hareketine sahiptir. Hasta yatağı yüksekliği ayarlanabilir, bu sayede kullanıcının yatağa girip çıkmasında yardımcı olması için yatağın indirilmesini sağlar ve bakıcının hastaya daha kolay erişim sağlaması için yatağın kaldırılabilmesine olanak verir.

Kaynaklar:

www.emeksaglik.com

www.emeksaglik.net

www.kariyermedikal.com

www.hastayataklari.co

www.hastakaryolasiemek.com

www.hastayataklariemek.com

www.hastakaryola.com

www.sarimetalimalat.com

www.radikalmedikal.com

www.haskarmedikal.com

Reklamlar