Hasta Yatağı

Hasta yatağı ya da daha yaygın tabirle hasta karyolası; hastaların evde veya hastane odasında nekahet dönemindeyken kullandıkları yataktır. Hasta yatakları, amaca yönelik özel bir yatak olduğundan diğer karyola ve yataklara nazaran çok daha fonksiyonel bir yataktır. Hasta yatağı şekil bakımından; özel başlıklı, üst ve alt yanlarında korkuluklarla desteklenen, yatağın başka bir yere taşınmasını kolaylaştıran tekerlekli ayaklarla pratikleştirilen, hastanın kolayca oturması – kalkması için hareketli bir yapıya sahip işlevsel bir yataktır. Bu yatakta istirahat eden hastalar yatağın hareketli ve ortopedik yapısı nedeniyle bedensel olarak daha rahat bir dönem geçirirler.

Hasta yatakları işlevlerine göre birkaç farklı türe sahiptir; ev tipi, hastane tipi, manuel yatak, havalı yatak gibi sınıflara ayrılabiliyor.

Ev Tipi Hasta Yatağı

Ev tipi hasta karyolası, evdeki olası hareket düşünülerek tasarlanmıştır. Evde hasta yatağı kullanmak isteyen kişiler için tamamen profesyonel, kişileri yormayacak teknolojiyle desteklenmiştir. Öyle ki tek kumandayla yatağın hareketi ve yüksekliği gibi çeşitli ayarlamalar yapılabilmektedir. Üstelik ev tipi hasta yatakları ahşap modellerde tasarlanarak görsel anlamda zenginleştirilmektedir.

Manuel Hasta Yatağı

Manuel hasta yatağı el becerisiyle hareket ettirilen karyola modelidir. Bu tarz hasta yatakları beden gücüne muhtaç olduğundan pek tavsiye edilmemektedir. Manuel hasta yataklarında bilek gücüyle hareket kazandırılan çevirmeli sistem bulunmaktadır.

Felçliler için Özel Hasta Yatağı

Felçli hastalar için özel tasarlanan hasta karyolası, felçlilerin ihtiyaç duydukları bakımın daha pratik bir şekilde yapılabilmesi için diğer yataklara nazaran daha işlevseldir. Asansörlü hasta yatağı olarak bilinen bu yataklar, alçalıp yükselebiliyor, felçli hastanın istenilen pozisyona gelebilmesi için hareket ettirilebilmektedir.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı hasta yatağı; yatalak olan veya uzun süre yatakta tedavi görmek zorunda kalan hastalar için üretilmiş bir yatak modelidir. Uzun süre aynı pozisyonda yatmak, aynı noktalara baskı görmek vücudun kan akışını sınırlar ve hastada olumsuz sonuçların görülmesine sebep olabilmektedir. Hava yastıklı hasta yatakları bu sorunun önüne geçmek için tasarlanmış ergonomik bir yataktır.

Hasta Karyolası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hasta karyolası alınmadan önce hastanın tıbbi durumu analiz edilmeli ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak doktor önerisiyle yatak seçilmelidir. Medikal alışveriş yapılmadan önce doktor, eczacı görüşü alınmalı, medikal firmalar araştırılarak kaliteli bir tercih yapılmalıdır. Hatalı veya yanlış ürün hastanın iyileşme sürecini yavaşlatacağından veya fiziksel rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olacağından en temel kıstas kalite olmalıdır.

Medikal Yatak Sektöründe Kurumsal Misyon ve Global Vizyonumuz

Siz veya bir aile üyesi hasta ise, ya da evde bir hastalık sonrası iyileşme süreci geçiriyor ise bir hasta yatağı gerekebilir. Bu durumda tıbbi malzeme mağazalarında satılan hasta yatakları içinden hastanızın durumuna uygun bir hasta karyolası alabilir yada hasta yatağı kiralayabilirsiniz. Alacağınız yatağın türü ve sizin ya da aile üyesi için en iyi olanı hakkında bilgi almak için yetkili firma personelimize danışın.

Emek Sağlık, müşterilerine konforlu, güvenli ve kullanım kolaylığı olan hasta karyolaları alanında geniş bir ürün yelpazesi sunar. Ayrıca hasta yatakları, full ortopedik hasta yatakları, visco yatak, havalı hasta yatakları, muayene sedyeleri, hasta arabaları, paravan gibi destekleyici ve yardımcı ürünleri de bulunmaktadır.

Hasta karyolası imalatı yapıp http://www.emeksaglik.net web sitesinden satışa sunan firmamız, tüketiciye aracısız ulaştığı için rakiplerine nazaran çok daha uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Dilerseniz hasta karyolası kiralama hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Kısa vadeli kullanımlar için kiralık hasta karyolası mevcuttur.

Ürünlerimizin Garanti ve Teslimat Şartları

Paslanmaya karşı dayanıklı olan hasta karyolaları 2 yıl garantilidir. Ayrıca 10 yıl yedek parça garantisi vardır.

İstanbul içi teslimatları ücretsiz olarak gün içinde gerçekleştiriyoruz. İstanbul dışı teslimatlarda ise yine gün içinde ambar veya kargoya veriyoruz.

Bireysel müşterilerimizin yanı sıra hastanelere, bakım evlerine, sağlık profesyonellerine de hizmet vermekteyiz.

Pazar günleri dahil her gün 7/24 siz değerli müşterilerine hizmet veren Emek Sağlık Medikal Ürünler sektöründe öncü bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Siz de hasta karyolası, hasta yatakları, hasta yatağı ve diğer sağlık ürünleri ihtiyaçlarınız için emeksaglik.net web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilir, iletişim adreslerinden bizlere ulaşıp ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Dilerseniz 0212 615 05 88 veya 0212 564 85 31 nolu iletişim hatlarımızdan bizi arayın, ihtiyaçlarınız için en uygun çözümü görüşelim.

Hastane yatakları, yaralı, hasta, yaşlı veya yatalak kişilerin rahatça dinlenebilmeleri için evler, hastaneler ve huzurevlerinde kullanılmaktadır. Her kişinin durumuna göre belli bir tip hasta yatağı ihtiyacı vardır ve hatta bazı durumlarda yatak özelleştirme gerektirir. Müşteri temsilcilerimiz, bir hasta karyolası seçiminde karar vermeye ve güvenli hastane yatağı satın alırken dikkat etmeniz gereken şeyler için size yardımcı olacaktır.

Emek Full Elektrikli Hasta Yatağı hasta ve bakıcı için büyük kolaylık sunuyor. Elle kontrol edilen ve kolay kullanımlıdır. Yatak, ayarlanabilir olup vücudun üst kısmı  ve / veya diz kısmı için otomatik konumlandırma sağlar. Hastanın maksimum konforu için herhangi bir yere yerleştirilebilir.

Emek Yarı Elektrikli Hastane Yatağının, yatak yükseklik ayarı manuel olarak, üst beden ve diz kısmı konumu otomatik olarak ayarlanabilir. Elektrik yatak askı kontrolü yükseltir ve üst gövde ve / veya dizler düşürür. Manuel krank, bakıcıya yardımcı olarak yatak yüksekliğini ayarlar.

Emek Manuel Hastane Yatağı, elektrikli yatak modelleri ile aynı kullanışlı özellikleri sunuyor ama en büyük dezavantajı tüm hareketlerin elle yapılması zorunda kalınmasıdır. Manuel kranklar, alt üst vücut ve dizler yanı sıra yatak yüksekliğini ayarlar.

Biz hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitelerini geliştirmek için yenilikçi ve mükemmel çözümler sunan, yirmi yıldan fazla bir deneyim mirası üzerine yeni tuğlalar ekleyen bir şirketiz.

Bir hasta yatağı ya da hastane karyolası; huzurevi gibi özel sağlık kuruluşları ve evde bakım ortamında hasta yatağı ihtiyacı olan yatan hastalarda veya başkaları için tasarlanmış yataklardır. Bu yataklar; konfor, hasta refahı ve sağlık çalışanlarına kolaylık sağlamak gibi farklı özelliklere sahiptir. Ortak özellikleri; yatak ve diğer yakın elektronik cihazları çalıştırmak için ayarlanabilir tüm yatak yüksekliği, baş ve ayakları, ayarlanabilir yan rayları ve elektronik düğmeler içerir.

Yatan hastaların, el kumandası üzerindeki düğmeleri kullanarak farklı pozisyonlara getirilebildiği ve hastanın rahatça yataktan ayrılmasını sağlayan elektrikli, çok yönlü hareketli hasta yatakları imalatı tesislerimizde yapılmaktadır.

Hasta karyolaları kategorisinde yer alan elektrikli, lazımlıklı, motorlu, asansörlü karyola modellerimiz web sitemizden ekonomik fiyatlarla satılık ve kiralık olarak temin edilebilir. Hasta karyolası fiyatları bu linkten takip edilebilir.

Uygun Fiyatları ile Güvenli ve Konforlu Hasta Yatakları

Güvenliğiniz için tasarlanmıştır

 • Yan korkuluklar, hastanın sıkışmasını ve düşmeleri önlemek için, hastayı korumak için dizayn edilmiştir.
 • Hastanın ihtiyaçlarına hızlı erişimi için el kumandalı hareket sistemleri.
 • Trendelenburg ve acil durumlar ve konfor için ters Trendelenburg hareketleri.
 • Sıfır boşluk güvenli ve kolay hasta transferlerine imkan veriyor.
 • Bakıcılar için kolaylık sağlayan, kolay temizlenebilir ve ev içinde taşınabilir yataklar.
 • Elektrikten bağımsız pille çalışabilme özelliği.

Kolay kullanım için tasarlanmıştır

 • Bakıcı dostu kolay yan korkuluk kontrolleri.
 • Yatağın dört köşesinden erişilebilir fren ve tekerlek pedalları.
 • Ayarlanabilir Trendelenburg ve Ters Trendelenburg konumlandırma için açı göstergesi.
 • Elektrikli işlevsellik için Pil yedekleme çözümü.
 • Uykuda iken hastaların yatağın ayak ucuna kaymasını önlemeye yardımcı olmak için otomatik şekillendirme sistemi.
 • Teknik Destek:Emek Sağlık, müşterilerin sorunları ve isteklerini verimli ve etkin bir şekilde ele almaktadır. 24/7 desteği dahil ederek sorun çözümünü gerçek zamanlı olarak yapar.
 • Zengin teknoloji birikimimizden yararlanarak gelişmiş hasta bakımı için insanları, süreç ve teknolojiyi senkronize ediyoruz.

Hasta Yatakları Satış ve Kiralama Hizmetlerimiz

Emek Sağlık şirketinde satış ve kiralaması yapılan; hasta yatağı, muayene masaları, hastane dolapları, narkotik dolapları gibi medikal ürünler ve hastane malzemeleri; estetik dizaynı, her bütçeye uygun fiyatları yanı sıra maksimum ağırlıklara dayanıklılığı açısından tercih ediliyor. Medikal hasta karyolaları, tedavi süreci bittiğinde normal bir ev tipi karyola olarak kullanılabilmesi yanısıra hastaneler, diyaliz merkezleri, huzurevleri gibi sağlık merkezlerinde de kullanılıyor. Hasta yataklarının kolay taşınabilir olması yatağın ev içinde kolaylıkla yerinin değiştirilebilmesini sağlıyor. Karyola içerisindeki mekanizmaları da bünyesinde üreten firmamız, üretimde kullanılan visco hammadde ayrıcalığı ile daha rahat bir uyku ve hareket kabiliyeti ile diğer hasta karyolası ve yataklarına göre avantaj sağlıyor.

Hasta Yatağı Kullanma Avantajları

Yatalak hastalar için önemli olan bir hastane yatağının düzenli kullanımı hastanız için sayısız avantajlar sunar. Uzun süre bu yatakları kullanmak zorunda olan hastalar için konfor ve güvenliği en üst düzeye çıkaran hasta karyolaları, kişiselleştirilebilen fonksiyonel özellikleri sayesinde, hasta ve bakıcısı için rahat kullanım sağlar. Hasta yatağı kullanıcıları için önemli olan bazı kullanım avantajını sunuyoruz.

Hastalar İçin Daha İyi Konumlandırma

İnsanlar yatakta uzun süre yattığı zaman, yatağın vücutlarına uyguladığı basınç nedeniyle cilt dokuları yıpranarak vücudun bazı yerlerinde basınç yaraları oluşmasına neden olur.

Bu tür hastalarda, hastane yatakları veya havalı hasta yatağı kullanımı vücutta yara oluşumunu engellemeye yönelik etkili bir çözüm sağlar. Ayrıca, yatmaktan kaynaklanan yara oluşumu riski taşıyan hastalar, hasta karyolası üzerine serilecek şilte seçerken dikkat etmeli ve sürtünmeyi azaltan bir yatak seçmelidirler.

Geliştirilmiş Dolaşım

Hastane yatakları, kullanıcıların baş ve ayaklarını konumlandırmak için yatağı ayarlamanızı sağlar. Bu değişiklikler, yatakta iken hastanın kan dolaşımını arttırmak ve vücut üzerinde basınç sağlayan noktaların periyodik olarak değişimi için yatma pozisyonu değişimine izin verir.

Hasta yatakları kiralık, satılık, sıfır ve 2. el seçenekleriyle ve ekonomik fiyatları ile emeksaglik.net’de. Şirketimiz İstanbul’daki merkezinde üretim, satış ve kiralama faaliyetlerini sürdürmekte, yanı sıra Türkiye’nin tüm bölgelerine ve bir çok dünya ülkesine pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir.

Rahat kullanım ve hareket kabiliyeti sağlama hedefiyle imalatını yaptığımız hasta karyolası, hastanın rahat hareket etmesini sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırıyor. Baş, ayak kısımları el kumandası ile aşağı yukarı hareket ettirilebilen karyolalarımız, yatağa bağımlı kişinin tedavi sürecinde günlük faaliyetlerini rahatlıkla yapmasına yardımcı oluyor. Bu özelliklere sahip Emek Sağlık hasta yatağı ideal çözüm sunuyor.

Şirketimiz, kaliteden ödün vermeden en uygun maliyetlerle üretimi ön planda tutan, hastane dolapları, muayene masası, narkotik dolapları gibi ürünlerin imalatını, satışını yapan, sizlere hasta yatağı kiralama hizmeti de veren bir firmadır. Müşterilerinin artan taleplerini karşılamak için sürekli üretim kapasitesini arttırmaktadır.

Firmamız, medikal piyasasında hasta yatakları imalatı, visco yatak imalatı, hastane dolapları, kiralama ve satış hizmetini uzman kadrosu ve teknik ekibiyle, en mükemmel şekilde vermeyi ilke edinmiştir. Ürünlerimiz değişik özelliklere sahip modellerde, her bütçeye yönelik şekilde üretilmektedir.

Hasta yatağı kiralama, satışı ve destek hizmetleri firmamız tarafından herhangi bir gecikme yaşanmadan kusursuz bir şekilde verilmektedir. Türkiye’nin bütün bölgeleri ve yurt dışına hasta karyolası satışımız ve kiralık hasta yatağı hizmetimiz vardır. Her çeşit hasta yatağı, visco yatak, elektrikli hasta karyolaları ve lazımlıklı hasta yatakları, uygun fiyatlarla satış ve kiralaması Emek Sağlık firmasında yapılmaktadır.

Her gün hasta yatağı kiralama ve teslimat yapılan il ve ilçeler

Hasta Karyolası Kiralama İstanbul

Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.

Hasta Karyolası Kiralama İzmir

Balçova, Bayraklı, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Dikili, Foça, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla.

Hasta Karyolası Kiralama Ankara

Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Sincan, Yenimahalle, Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar.

Hasta yatağı satış ve kiralama yaptığımız diğer iller:

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

Ev Tipi Hasta Yatakları

Bakımının evde yapılması gereken hastalar için günlük olarak kullanılan yataklar rahat ve konforlu bir bakım sağlamamakta uzun süre kullanımında ısrar edilmesi halinde hastada birtakım enfeksiyon sorunlarına, daha başka hastalıklara ve yatak yaralarına yol açmaktadır. Bu yüzden bu tip hastaların bakımı için ev tipi hasta yatağı kullanmak gerekmektedir. Ev tipi hasta yatağı bu tür hastaların tedavi süreçlerini daha konforlu geçirmesini sağlamaktadır.

Ev tipi hasta yatakları belli başlı özelliklere sahiptir. İlk olarak bu tip hasta yataklarının gayet ekonomik olduğundan söz edebiliriz. Bir diğer özellikleri ise bel altı ve bel üstü hareket kabiliyetleri sayesinde hastanın istediği pozisyonda dinlenebilmesini sağlamaktadır. Uzaktan kumandası ile kontrol edilebilen ev tipi hasta yatağı şarjlı batarya ile de desteklenmiştir. Hastanın sağlığının korunması, rahat ve huzurlu bir dönem geçirmesi ve sürekli yatması gerektiği için meydana gelebilecek olan sorunlardan etkilenmemesi için ev tipi hasta yatağının kullanımı son derece önemlidir. Ev tipi hasta yatağı kullanmaya hastalarda bunun gibi birçok bir çok probleme rastlanmaktadır.

Ev tipi hasta yatakları hastanın rahatça yemek yemesini, dinlenmesini, kitap okumasını, gelen ziyaretçilerini oturur pozisyonda karşılamasını sağlaması için oldukça fonksiyonel ve kullanışlı biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca anti bakteriyel özellikleri sayesinde ev tipi hasta yatakları hastanın sağlığını da korumaktadır. Ev tipi hasta yatakları kullanıcıların istekleri doğrultusunda üretilen hasta yataklarıdır. Bu yüzden çokça tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Eğer siz de ev tipi bir hasta yatağı sahibi olmak istiyorsanız müşteri temsilcimizi arayabilir ve merak ettiğiniz tüm sorulara müşteri temsilcimiz aracılığı ile yanıt bulabilirsiniz. Ev tipi hasta yatağı fiyatına nakliye ve kurulum ücreti de dahil olup, ev tipi hasta yatağının tarafınıza ulaşım süresi ise oldukça kısadır.

Hasta yatağı ve satış ve kiralama hizmetleri. Garanti belgeli, ambalajlı, elektrikli hasta yatakları.

Satılık Hasta Karyolası Çeşitleri
2 Motorlu Ekonomik Hasta Karyolası 2 Motorlu Elektrikli Hasta Karyolası 2 Motorlu Alüminyum Korkuluklu Hasta Karyolası
2 Motorlu Lazımlıklı Hasta Karyolası 2 motorlu abs korkuluklu elektrikli hasta karyolası 2 Motorlu Ahşap Hasta Karyolası
Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağı 2 Hareketli Ahşap Hasta Karyolası 2 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası
Elektrikli Hasta Karyolası 3 Motorlu Alüminyum Korkuluklu Hasta Karyolası 3 Motorlu Asansörlü Hasta Karyolası
Asansör hareketli 3 motorlu hasta karyolası 2 motorlu ahşap korkuluklu elektrikli hasta karyolası 4 Motorlu Elektrikli Hasta Karyolası
Katlanabilir Days Casa Alman Hasta Karyolası Çocuk Hasta Yatağı Manuel Hasta Karyolas

Hasta Yatakları Fiyat Listesi

Kaynaklar: http://www.emeksaglik.net/, http://www.hastakaryolasiemek.com, http://www.kariyermedikal.com, http://www.hastayataklari.cohttp://www.haskarmedikal.com

“Hasta Yatağı” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s